Laipni lūgti Bumbiermuižā ! māja bildes leģenda par baronu Bumbieru kontakti lv. en.

Leģenda par baronu Bumbieru

Barons Bumbiers dzimis 1773.gada 24.jūlijā. Pasaules apceļotājs, labo darbu darītājs, mākslas un mūzikas cienītājs. Šajā vietā barons Bumbiers iegriežas ne biežāk kā reizi 30 gados. Pēdējo reizi viņš šeit bija 2009.gadā un konstatēja, ka pēdējo 30 gadu laikā viss ir izpostīts. Tad nu barons Bumbiers mūs pilnvaroja - būt par savas muižas pārvaldniekiem tuvākos 737 gadus.

Ja kāds vēstures arhīvos nevar atrast šīs spilgtās personības esamības pierādījumus, tad jāsaka, ka barona titulu viņš neatminami sen piešķīris sev pats, jo Bumbiera dzīves moto ir: “Es pats sev barons esmu…”

Noteiktas dzīvesvietas baronam Bumbieram nav. Viņš joprojām ir dzīvs un jūtas lieliski, bet satikt viņu vai atrast kādas ziņas nav viegli. Bumbiers ir diezgan bagāts – viņam savulaik piederējuši neticami prāvi īpašumi Anglijā, Francijā, Spānijā un neliels zemes stūrītis no Āfrikas kontinenta.

Uz balta papīra loksnes barons Bumbiers mums nedaudz uzskicēja, kādu viņš atceras šo māju, un kopā ar visa laba vēlējumiem piešķīra mums arīdzan nelielu kapitālu – 12 dālderus (apm. 500 latu, mūsdienu izteiksmē). Vairāk uz to mirkli šamajam nebija, jo viņš it visu bija ieguldījis labdarīgiem mērķiem.